Jakie rasy psów są przyjazne dzieciom?

Posiadanie dzieci i psa jednocześnie niesie za sobą pewną odpowiedzialność dla rodziców. Rodzice muszą zadbać o bezpieczeństwo zarówno dziecka jak i psa, dlatego najlepiej wybierać takie rasy psów przyjazne dzieciom. Nie trzeba się bać kontaktu dziecka z psem, ponieważ kontakt dziecka z psem uczy dziecko wrażliwości, poczucia odpowiedzialności i szacunku.

 

Wpływa pozytywnie na rozwój emocjonalny i społeczny naszych pociech. Zaobserwowano, że dzieci wychowujące się z psem, obcując z nim na co dzień, szybciej się rozwijają, zaczynają wcześniej chodzić i mówić. Ponadto, dzięki stałej obecności futrzaka, nie czują się samotne i częściej aktywnie spędzają czas. Dlatego warto wychowywać dziecko w towarzystwie z psem. Jednak należy wybrać taką rasą, która nie będzie stanowiła zagrożenia dla dziecka. Takimi bezpiecznymi rasami są: Golden Retriever, Labrador Retriever, Owczarek Szkocki, mops, york, cocker spaniel, beagle i wiele innych.
Istnieją zatem rasy, które z natury są idealne dla dzieciaków. Należy jednak pamiętać o odpowiednim wychowaniu psa już od szczenięcego wieku, ponieważ od tego wiele zależy.

 

Możesz również polubić…