Podstawowe informacje o kaniuli dożylnej.

Natrafiasz w Internecie na ciekawy artykuł. Podstawowa wiedza z techniki zakładania kaniuli dożylnej. Słowo bardzo Cię zaintrygowało co to, w ogóle może być, znaczyć? Nie wiesz, przeszukujesz Internet, trafiasz za pierwszym razem. Wenflon. Niby takie skomplikowane, a takie proste jednocześnie. Ogólnie wszystkie źródła mówią, że jest to plastikowa rurka, umieszczana przy pomocy igły w żyle.

 

Mały sprzęt w żyle przebywa tymczasowo, wymiana powinna nastąpić po 72 godzinach, wszystko zależy od tego czy nie pojawił się negatywny odczyn. Pamiętajmy wenflon jest ciałem całkowicie obcym, może wywołać zawsze jakąś niechcianą alergię. Do czego służy?
Przy pomocy wenflonu pacjent może otrzymać lek, bez potrzeby wielokrotnego kłucia. Podłączenie kroplówki, także jest możliwe. Bezboleśnie, najmniej przyjemny moment jest, ten gdy pielęgniarka wbija igłę, później już tylko z górki. Rozmiarów jest wiele, Wenflon szary należy do tych jednych z większych. Wszystko zależy od rozwinięcia sieci naczyń krwionośnych, wtedy zapada decyzja, który rozmiar wybrać. Małe niepozorne urządzenie, a może pomóc uratować życie.

Możesz również polubić…