Naturalny sposób przyciemniania brwi i rzęs

Przyciemnianie rzęs i brwi za pomocą naturalnego barwnika roślinnego, jakim jest henna, jest znane już od wielu wielu wieków. Jest to też jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych zarówno samodzielnie w domu, jak i w salonach kosmetycznych.

Krótka historia stosowania henny

Historia henny sięga już starożytności i służy do malowania od bardzo dawna. Ale czym jest henna tak właściwie? Henna produkowana jest z liści rośliny lawsonia bezbronna. Najczęściej używano jej w celu ozdabiania skóry, tworzenia na niej szczegółowych wzorów i różnych symboli, zazwyczaj przy okazji różnych świąt lub szczególnych okazji, takich jak ślub. Ten naturalny barwnik znalazł również zastosowaniu przy barwieniu paznokci, stóp, dłoni oraz włosów. Henna brwi i rzęs stała się szczególnie popularna dopiero w czasach nowożytnych.

Jakie zalety i wady ma henna brwi i rzęs?

Ładnie wystylizowane i przyciemnione brwi oraz wyraźnie podkreślone rzęsy to marzenie każdy kobiety. Jeżeli natura postanowiła nas poskąpić w ciemne długie rzęsy a w zamian za to obdarzyła nas jasną oprawą oczu i prawie niewidocznymi blond brwiami, możemy coś na to poradzić w bardzo naturalny sposób.
Zaczynając od zalet tego sposobu koloryzacji, henna zapewni nam naturalne i bezpiecznie przyciemnienie rzęs i brwi. Daje on o wiele bardziej korzystny efekt niż nawet najbardziej profesjonalnie wykonany makijaż. Henna gwarantuje też długotrwały efekt na kilka tygodni (kolor utrzymuje się nawet do 5 tygodni). Nie rozmazuje się i nie przebarwia skóry. Cena za zabieg wykonanie henny jest bardzo niski i bezpieczny. Gwarantuje również oszczędność czasu na wykonywanie makijażu oczu każdego dnia.
Oczywiście obok tylu zalet, warto także zauważyć kilka dość mocnych wad tego specyfiku. Henna, choć u niewielkiej części kobiet, może wywoływać reakcje alergiczne. Warto więc przed podjęciem decyzji o wykonaniu henny brwi i rzęs wykonać próbę alergiczną, aby mieć pewność, że środek ten nie spowoduje u nas żadnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Możesz również polubić…