Co jest niezbędne w gabinecie stomatologicznym ?

Gabinety stomatologiczne to kluczowe miejsce dla zdrowia każdego z nas. Ne od dziś wiadomo, że dbanie o jamę ustną i uzębienie, korzystnie wpływa na cały organizm. Mówi się, że organizm psuje się od zębów, dlatego zabezpieczenie ich lub szybka reakcja w razie potrzeby, pozwoli nam żyć w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. W skuteczności przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych duży wpływ ma odpowiednie wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Nowoczesny sprzęt to nie tylko precyzja działania, ale również zwiększony komfort stomatologa i pacjentów.

Oczywiście w gabinecie niezbędny będzie unit stomatologiczny. To główne miejsce pracy lekarza, a w skład takiego unitu wchodzą między innymi wygodny fotel stomatologiczny, lampa zabiegowa, stoliki dentystyczny oraz dla asystenta, nożne sterowanie układem fotela, spluwaczka oraz konsola ze sprzętem dentystycznym. To serce każdego gabinetu, dlatego warto postawić na sprawdzonych dostawców i wysokiej klasy unity, które posłużą w gabinecie znacznie dłużej oraz pozytywnie wpłyną na jakość świadczonych przez stomatologa usług.

Co jeszcze powinno znaleźć się w gabinecie?

Ciekawym rozwiązaniem dla stomatologów mogą być autoklawy, czyli sprzęt służący sterylizacji narzędzi. Nie jest to niezbędne narzędzie, jednak warto rozważyć jego zakup. Oczywiście w gabinecie stomatologicznym nie może zabraknąć podstawowych instrumentów dentystycznych, w tym lusterek, zgłębników oraz pęset. Dodatkowe szczypczyki oraz tampony lub waciki ułatwiają pracę stomatologów oraz pozwalają na zwiększenie higieny przeprowadzanych zabiegów, zarówno tych większych oraz mniejszych.

W przypadku chirurgii stomatologicznej bardzo często wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, podobne jak w przypadku chirurgii ogólnej, w tym igły i igłotrzymacze. W gabinetach powinny znajdować się również materiały do wypełniania ubytków w zębach oraz do zakładania popularnych plomb. Poza specjalistycznym sprzętem, musimy zadbać również o zapas środków do dezynfekcji oraz jednorazowych rękawiczek, kubeczków oraz ręcznika papierowego lub innego czyściwa. W celu wyposażenia gabinetu stomatologicznego warto skontaktować się z profesjonalnymi sklepami, na przykład z https://www.terradent.pl/.

Możesz również polubić…