Objawy zajścia w ciążę pierwsze dni, uderzenia gorąca w ciąży. Pierwsze dni ciąży a miesiączka. Objawy nadchodzącego okresu

Podczas gdy testy ciążowe i ultradźwięki są jedynymi sposobami na ustalenie, czy jesteś w ciąży, są inne objawy, na które możesz zwrócić uwagę.

Objawy zajścia w ciążę pierwsze dni,  uderzenia gorąca w ciąży

Objawy zajścia w ciążę pierwsze dni mogą obejmować poranne mdłości, wrażliwość na zapach i zmęczenie. Choć może wydawać się to dziwne, twój pierwszy tydzień ciąży opiera się na dacie ostatniej miesiączki. Twoja ostatnia miesiączka jest uważana za 1. tydzień ciąży, nawet jeśli jeszcze nie byłaś w ciąży. Uderzenia gorąca w ciąży dotyczą więcej niż połowy ciężarnych kobiet, wynika z badań przeprowadzonych wśród kobiet, które są wynikiem fluktuacji hormonów (głównego estrogenu), które mają tendencję do szybszego wzrostu, gdy się tego spodziewamy.

Objawy nadchodzącego okresu

Zjawisko uderzeń gorąca w czasie ciąży jest uznawana za normalne. Generalnie uderzenia gorąca występują częściej w drugim trymestrze i trzecim trymestrze ciąży. Uderzenia mogą również trwać po urodzeniu dziecka, szczególnie w przypadku karmienia piersią. Objawy nadchodzącego okresu mogą być bardzo podobne do objawów wczesnej ciąży. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odróżnić. Pamiętaj jednak, że różnice te są subtelne i różnią się w zależności od kobiety.

Możesz również polubić…