Potwierdzenie ciąży. Kalkulator zagnieżdżenia. Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny?

Do zapłodnienia dochodzi w okresie owulacyjnym a obliczenie zagnieżdżenia zarodka poprzez kalkulator zagnieżdżenia jest bardzo prosty, a mianowicie następuje od 5 do 10 dni po 15 dniach od współżycia.

kalkulator zagnieżdżenia

Objawy ciąży mogą rozpocząć się tak wcześnie, jak to możliwe. Niektóre kobiety nigdy nie zauważają wczesnych objawów ciąży. Test na obecność hormonu ciąży daje w miarę dobry wynik w dniu spodziewanej miesiączki lub dwa tygodnie po współżyciu seksualnym. Testy ciążowe mają na celu stwierdzenie, czy twój mocz zawiera ludzką gonadotropinę kosmówkową (hCG). Ten hormon składa się z macicy.

Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny?

Test ciążowy kiedy najbardziej wiarygodny? Zwykle dzieje się to – około 6 dni po zapłodnieniu. Jeśli jesteś w ciąży, poziom hCG nadal gwałtownie rośnie, podwajając się co 2 do 3 dni. Najlepszym potwierdzeniem ciąży jest wizyta u lekarza ginekologa, który z przeprowadzonego badania i wywiadu określi czy faktycznie jest się w ciąży oraz określi tydzień ciąży i wielkość zarodka. Na podstawie badania może stwierdzić również mniej więcej datę porodu i skieruje na kolejne badania kontrolujące płód i poziom hormonu hCG.

 

Możesz również polubić…