Zmień swoje życie i postaw na zdrowie

Dieta oraz styl życia wywierają ogromny wpływ na Twoje zdrowie, samopoczucie oraz motywację do życia, pracy czy nawiązywania z innymi udanych relacji. Kiedy ciało i umysł zaczynają wysyłać Ci sygnały alarmowe w postaci: chronicznego zmęczenia, poczucia braku kontroli i regularnie przybywających kilogramów, zacznij działać, by uniknąć przewlekłych chorób oraz móc czerpać radość z życia.

Odważne przedsięwzięcie, jakim niewątpliwie jest zmiana stylu życia, nie jest jednak zadaniem łatwym, przyjemnym ani szybkim. Jest to wielomiesięczny, złożony proces, w którym następują radykalne zmiany sposobu myślenia, a co za tym idzie – modyfikacja codziennego jadłospisu, wykluczenie z niego szkodliwych pokarmów i podjęcie aktywności fizycznej.

Zmiana nawyków zaczyna się w Twojej głowie

Jeśli jesteś osobą w okolicach 40-tki, to dobrze wiesz, że Twoja nadwaga i osłabienie kondycji są następstwem wieloletnich zaniedbań w zakresie odżywiania oraz aktywności ruchowej. Szybkie tempo życia, stres i brak czasu dla siebie to najczęstsze przyczyny utraty zainteresowania własnym wyglądem oraz zdrowiem. Aby rozpocząć życiową przemianę, naucz się koncentrować na samym sobie – myśl o tym, co sprawiło, że przestałeś/ przestałaś o siebie dbać.

Musisz wiedzieć, że nawet najlepiej skomponowana dieta w niczym Ci nie pomoże, jeśli nie zaczniesz trenować codziennie swojego umysłu poprzez skupienie, medytację oraz wyciszenie. Mózg jest bowiem głównym organem, odpowiedzialnym za kontrolę wszystkich procesów, zachodzących w Twoim ciele.

Holistyczne ujęcie zdrowia ludzkiego

Dbając o umysł, dbasz również o ciało – oto definicja holistycznego ujęcia zdrowia oraz MINDBODY Therapy, specjalistycznego, 90-dniowego programu odnowy biologiczno-psychologicznej, opracowanego przez Katarzynę Kieszkowską, dietetyka chorób wewnętrznych i metabolicznych, coacha zdrowia.

Życiowe zmiany łatwiej jest bowiem przeprowadzić, gdy masz do dyspozycji wsparcie i pomoc doświadczonego coacha, który podpowie Ci, jakie produkty musisz koniecznie wyeliminować ze swojego jadłospisu oraz co zrobić, by na nowo odzyskać poczucie własnej wartości i siłę do działania.

Możesz również polubić…