Rowery trójkołowe dla dzieci i dorosłych – co warto o nich wiedzieć?

Zastanawiasz się nad zakupem sprzętu rehabilitacyjnego, który pomoże w normalnym funkcjonowaniu a zarazem da nieco radości osobie przewlekle chorej? Jedną z opcji, jaką możesz wykorzystać jest zakup trójkołowego roweru rehabilitacyjnego, który umożliwia swobodne poruszanie się, a zarazem angażuje poszczególne partie mięśni do pracy, zmuszając osobę rehabilitowaną do ciągłej pracy. Takie działanie pozwala na znaczący wzrost siły i masy mięśniowej, co ułatwi dalsze funkcjonowanie i uczestniczenie w życiu codziennym.

  • Rowery rehabilitacyjne dla dzieci – co warto o nich wiedzieć?
  • Trójkołowce rowery dla dorosłych – tradycyjne czy elektryczne?

Rowery rehabilitacyjne dla dzieci – co warto o nich wiedzieć?

Wbrew pozorom rowery rehabilitacyjne nie są przeznaczone wyłącznie dla osób cierpiących na porażenie mózgowe. Odpowiednio dobrane rowery rehabilitacyjne trójkołowe dla dzieci mogą być wykorzystywane, jako skuteczna forma wsparcia rozwoju osób cierpiących na zespół Downa, wszelkiego rodzaju zaburzenia równowagi, niedowzroczność, niedosłuch oraz dysfunkcje mięśni.

Regularny ruch w tym przypadku na rowerze daje ogromną satysfakcję i radość, dzięki której u osoby chorej wydzielają się endorfiny, co jest niezwykle istotne do podtrzymania dobrego samopoczucia. Co najważniejsze, systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie i pobudzają poszczególne receptory do pracy, tym samym eliminując ryzyko rozleniwienia ich. Im szybciej zostanie wdrożona możliwość treningów, tym lepiej dla całego organizmu. Co więcej, bogata kolorystyka dostępnych modeli z pewnością przypadnie małym podopiecznym do gustu.

rower trójkołowy z napędem

Trójkołowce rowery dla dorosłych – tradycyjne czy elektryczne?

W dostępnej ofercie możesz znaleźć rowery trójkołowe dla dorosłych oraz rowery trójkołowe elektryczne. Pierwsza propozycja to tradycyjne rowery trójkołowe, które pełnią niemal identyczną funkcję, jak rowery przeznaczone dla dzieci. Możliwość stabilnego podróżowania, wzmacniania mięśni i ćwiczenia koncentracji to tylko wybrane z zadań rehabilitacyjnych przedstawionych modeli. Dla osób, które nie mają wystarczająco dużo siły, lub ich zdrowie nie pozwala na pełną aktywność doskonałym wyborem mogą okazać się modele wzbogacone wspomaganiem elektrycznym, dzięki któremu pokonywane przez ciebie trasy będą znacznie dłuższe i urozmaicone niż dotychczas.

W przeciwieństwie do rowerów napędzanych jedynie siłą mięśni, rowery elektrycznie nie tylko wykorzystują napęd elektryczny, jako wspomaganie, ale także jako jedyny napęd w przypadku ustawienia stałej prędkości. Wykorzystanie tej opcji nie angażuje mięśni a jest doskonałą formą ćwiczeń koncentracji i uwagi, która jest niezbędna podczas jazdy.

Możesz również polubić…