rekonstrukcja ACL Poznań – powrót do sportu. Rekonstrukcja więzadła – czy można wrócić do sportu?

Dla każdego sportowca, niezależnie od tego czy uprawia on aktywność na poziomie zawodowym czy amatorskim, kontuzja wykluczająca z treningów i startów w zawodach jest prawdziwą katastrofą.

rekonstrukcja ACL Poznań

Na szczęście postęp medycyny i możliwości rehabilitacji sprawiają, że po wielu urazach, prędzej czy później, można wrócić do aktywności fizycznej. Należy jednak postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zerwanie więzadła jest nie tylko bolesne ale też bardzo niebezpieczne. Rekonstrukcja acl poznań umożliwia powrót do sprawności. Po zabiegu jednak niezbędna jest odpowiednio przeprowadzona rehabilitacja.

rekonstrukcja ACL powrót do sportu

Rekonstrukcja acl powrót do sportu powinien być stopniowy. W pierwszej kolejności należy skoncentrować się przede wszystkim na tym, aby wzmocnić mięśnie i poprawić ruchomość stawu. Często zdarza się tak, że pacjenci po wykonaniu zabiegu muszą uczyć się chodzić w odpowiedni sposób, tak by w początkowej fazie rehabilitacji nie przeciążać stawu. Konieczna jest przy tym spora dawka cierpliwości i ścisłe trzymanie się zaleceń lekarza, tak by przez przypadek nie zniweczyć tego, co udało się osiągnąć dzięki zabiegowi.

 

Możesz również polubić…