Problemy z chodzeniem – sztywny paluch po operacji

Problemy z ruchomością stawów dotykają najczęściej osób w podeszłym wieku. Zdarzyć się jednak może, że i młodsi ludzie cierpią na dolegliwości powodujące dyskomfort w poruszaniu się.

paluch sztywny operacja

Jednym z takich schorzeń jest sztywny paluch. Jest to dolegliwość która tyczy się śródstopia i powoduje usztywnienie stawu przy dużym paluchu. Leczenie schorzenia jest dwojakie – w pierwszej kolejności zachowawcze, polegające na rehabilitacji. Jednak gdy ta metoda nie przynosi spodziewanych rezultatów, wówczas stosuje się leczenie operacyjne. Paluch sztywny operacja – zabieg ten wykonywany jest zarówno w ramach świadczeń refundowanych jak i w prywatnych gabinetach medycznych.

sztywny paluch po operacji

Sztywny paluch po operacji – zalecenia. Po wykonanym zabiegu operacyjnym należy przez pewien czas unikać pełnego obciążenia stopy. Jak w przypadku każdego zabiegu operacyjnego, także i przy operacji sztywnego palucha potrzebny jest czas na regenerację. Warto w tym miejscu nadmienić, że obserwując pierwsze objawy świadczące o rozwoju schorzenia, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie postępowanie medyczne.

 

Możesz również polubić…