Ganglion nadgarstka, kolana. Torbiel galaretowata – bolesna dolegliwość – wycięcie ganglionu

Gangliony, czyli inaczej torbiele galaretowane występują przeważnie w okolicach stawów. Są to narośle wypełnione płynem, umiejscowione dosyć głęboko pod powierzchnią skóry.

usunięcie ganglionu kolana

Mimo, iż są to zmiany o podłożu patologicznym, nie należy tych guzów utożsamiać z nowotworami. Narośle te, choć nie bywają niebezpieczne, potrafią skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, a także charakteryzują się dużą bolesnością. Najczęściej spotykany jest ganglion kolana a także ganglion nadgarstka. Usunięcie ganglionu jest to zabieg którego celem jest wycięcie ganglionu wypełnionego płynem. Jak do tej pory nie udało się ustalić głównej przyczyny powstawania tego schorzenia.

ganglion operacja, zabieg

Nie ulega jednak wątpliwości, że zabieg operacyjny jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się dolegliwości. Ganglion operacja ta nie jest obarczona dużym ryzykiem, oczywiście pod warunkiem, że pacjent nie cierpi na dodatkowe schorzenia, związane chociażby z układem sercowo – naczyniowym, które by mogły być istotnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu operacyjnego. Kwalifikację do wykonania operacji wystawia lekarz.

Możesz również polubić…